Muğla Dalaman Araç Kiralama


Muğla Dalaman Araç Kiralama

Muğla’ya 80 km uzaklıkta bulunan Dalaman diğer 13 ilçeden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaz aylarında tatil severlerin akın ettiği Muğla’nın popüler ilçelerinden biri olan Dalaman doğal güzellikleriyle sizi dinlendirecek, tazelenmenizi sağlayacak yerlerin başında geliyor. Dalaman Havalimanı da bu ilçede yer aldığı için uçaktan iner inmez hemen Muğla Dalaman araç kiralama firmamızdan aracınızı alıp rotanıza doğru yol alabilirsiniz. 

Muğla Dalaman Gezilecek Yerler


Bol aktiviteli bir tatile kendinizi hazırlayın çünkü yılın tüm stres ve karmaşasının üzerinizde bıraktığı kötü etkileri Dalaman’da atacaksınız. Muğla Dalaman araç kiralama sayesinde edindiğiniz aracınızla ilk olarak konaklama alanınıza eşyalarınızı bırakmalı ve sadece fotoğraf makinenizi yanınıza alarak Hippokome Antik Kenti’ne doğru yola çıkın. İlçeye 30 km uzaklıkta bulunan bu antik kente dalaman kiralık araba seçiminde bulunarak yola çıktığınız için çok şanslısınız. “At Şehri” olarak karşımıza çıkan bu antik kent taşlara işlenmiş, inanılmaz bir yer. Kültürel mirasımız olarak önceki çağlardan bizlere kalan bu alanları gezerek turumuza devam edelim. Şimdi yine bir başka antik kent olan Tlos Antik Kenti’ne geçebilirsiniz. Likyalılara ait olan bu yerleşim yeri de bir önceki antik kentimiz gibi yine kayalıklara kazınmış durumdadır. Bir sonraki antik kent olarak da şahane manzarası ve ruh yenileyen dinginliğiyle Lissai’ye gidebilirsiniz. Her ne kadar kültürel mirasımıza burada zarar verilmiş olsa da başta trekking olmak üzere doğa yürüyüşlerine katılabilir ya da bisiklet turuyla enerjinizi doğada harmanlayabilirsiniz. 

Elbette ki yeşilin tadını çıkarıp şimdide gözünüzü mavinin her tonuna dikebilirsiniz. O halde hemen Muğla Dalaman kiralık araba sayesinde ilk gideceğiniz yerin Sarıgerme Plajı olacağını söyleyebiliriz. Yumuşacık kumsalıyla sizi yormayacak bu alandan sonra Sarçed Plajı’nı da tercih edebilirsiniz. Mavi Bayraklı plajlarımızdan biri olan Sarçed, Sarıgerme sahiline de oldukça yakın bir konumdadır. Bu kadar yüzme ve kültür turundan sonra sağlık açısından vazgeçilmezimiz olan kaplıca aktivitesini de yapabilirsiniz. Başta sedef hastalığı olmak üzere bazı cilt hastalıklarına iyi gelen, kas ağrısında faydaları gözlenen Kapukargın Kükürt Kaplıcası havuzlarında yüzmelere doyamayacaksınız. İlçe turunuzdan sonra Muğla merkezi de gezebilir ve bol bol doğa fotoğrafları çekerek bir sonraki tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Memleketinize dönmeden önce aracınızı ister Muğla Dalaman havalimanı kiralık araç Herycar Rent A Car noktalarımızdan isterseniz de personellerimizle anlaşma sağladığınız diğer noktalardan teslim ederek evinize doğru yola çıkabilirsiniz. 

Whatsapp Telefon