Şartlar ve Koşullar

EHLİYET VE YAŞ

Kira sözleşmesinin imzalanması sırasında kiracının 25 yaşını doldurmuş olması , yerli veya uluslararası min.5 yıllık ehliyete sahip olması ve ehliyetini yanında bulundurması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az 5 gündür.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA 

Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür.  Kiralama fiyatı ve koşulları kısa dönem kiralamaya göre farklılık gösterir bu sebeple bilgi için +90 232 502 76 77 no'lu telefondan Herycar Rent a Car Çağrı merkezini  arayabilir veya info@herycar.com adresine talebinizi içeren bir e-mail gönderebilirsiniz. En kısa sürede müşteri temsilcilerimiz size dönüş yapacaklardır.

FİYATLAR

Kiralama fiyatlarına periyodik bakım , trafik sigortası ve %18 KDV dahildir.

Yakıt kiralayana aittir.

Önceden bildirmek şartıyla bebek koltuğu kiralanabilir. 

HGS ( otoyol,köprü geçiş ücretleri ) kiracıya aittir.

SİGORTA

Araçlarımızın tümünde muafiyetli rent a car kasko sigortası mevcuttur. Kaza veya hasar durumunda araç yerinden hareket ettirilmeden derhal Herycar müşteri hizmetleri aranmalıdır ve bilgi paylaşılmalıdır. Müşteri hizmetlerimiz uygulanması gereken prosedürleri sizlere telefonda veya olay yerinde açıklayıp sizleri yönlendireceklerdir. Kaza veya olay yeri resimlerinin çekilmesi , alkol ve kaza raporunun nasıl doldurulacağı , kaza iki taraflıysa karşı taraftan talep edilmesi gereken belgeler vb.ile ilgili Herycar Müşteri hizmetlerimiz sizleri yönlendireceklerdir.

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlarda sigorta limitleri dahilinde koruma altındadır.  

Sigortaların geçerli olabilmesi için:

 • Kazanın, araç kontratında ismi yazan kişilerden biri tarafından kullanılırken gerçekleşmiş olması,
 • Araç kullanımı sırasında kesinlikle alkol alınmamış ve/veya uyuşturucu etkisi altında olunmaması,
 • Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmış olması,
 • ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurulmuş olması,
  Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmiş olmalıdır.
  • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa
  • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
  • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
  • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
  • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
  • Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
  • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması durumunda,
  • Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa
 • Rent A Car Kasko sürücünün asli kusurlu olması ,sigorta şirketlerinin ağır kusur saydığı ( alkollü araç kullanırken kaza yapmak ,ters yöne girip kaza yapmak,kırmızı ışıkta geçip kaza yapmak..vb) durumlarının dışında sigortanın talep edeceği raporların Herycar Rent A Car'a sunulması durumunda geçerlidir. Kaza veya hasar durumunda kasko'nun belirlediği muafiyet tutarını ödememeniz için mini hasar sigorta paketlerinden satın alabilirsiniz.

  ADİL KİLOMETRE KULLANIMI

  Ücretsiz km kullanımı 10 güne kadar günlük 400 km'dir. 10 gün ve üzeri aylık 4000 km olarak uygulanmaktadır. Kilometre aşım ücreti 0,80 kuruş olarak hesaplanır ve aracınızı iade ederken tahsil edilir.
      
 ARAÇ TESLİM VE İADESİ

Web sitemizden yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması sonrasında çağrı merkezimiz sizinle iletişime geçecektir. Verdiğiniz bilgi doğrultusunda Herycar Rent a Car personeli sizi karşılayıp aracı teslim etmek ve dönüşünüzde iade almak üzere sizi karşılayacaktır. Aracın tarafınıza teslim edilebilmesi için yurtdışından gelen müşterilerimizin ehliyet ,kimlik ve pasaportlarının , yurtiçinden gelen müşterilerimizin de ehliyetlerinin ,kimliklerinin ve aynı kişiye ait kredi kartlarının yanlarında olması ve personelimize ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde araç teslimi yapılamamaktadır. 

ÖDEME KOLAYLIĞI

Ödemeyi aracı teslim alırken dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. 

Whatsapp Telefon