Seferihisar Araç Kiralama

İzmir Seferihisar

Pek çok insanın hayranlık duyduğu İzmir hem şehir merkezi hem de birbirinden özel sahil kasabalarıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak seyahat noktalarından birini oluşturuyor. İşte bu yerlerden biri de yeni yeni popüler olmaya başlayan İzmir Seferihisar ilçesidir. Sakin, dingin ve stresten uzak bir tatil arayanların kesinlikle görmesi gereken bu şirin ilçe mavi ve yeşilin eşsiz dansıyla sizi büyüleyip kendine âşık edecektir.


İzmir Seferihisar Kiralık Araç


İzmir’in popüler ilçelerini sular seller gibi ezberleyen ancak Seferihisar’ı ilk kez duyanlar için kısacık bir şehir turuna çıkacak olursak aklınızda olması gereken ilk şey samimiyetini asla kaybetmemiş doğal yerel esnafıyla bol bol yarenlik etmeniz olacaktır. Keza bu ilçede kendi sınırlarınızı sıfırlayacak, sonuna kadar kendi kimliğinizden sıyrılacaksınız. Evet, şimdi lafı uzatmadan turun detaylarına geçelim. Tatil yapmaya karar verip rotanızı da Seferihisar olarak seçtiniz. İşte bu noktada hemen devreye İzmir Seferihisar kiralık araç firmamız giriyor. İster otogar isterseniz de havalimanına indiğiniz anda aracınızın hazır bir şekilde size sunulmasını ve rotanıza doğru yelken açmanızı sağlayan firmamız ile şimdi hemen iletişime geçebilirsiniz. 

Şehre gelmek için seçtiğiniz ulaşım şekillerinde olasılıklar üzerinden ilerleyelim. Eğer uçak seyahati seçiyorsanız İzmir havalimanı araç kiralama noktalarımızdan ya da otobüsle gelecekseniz otogar araç kiralama noktalarımızdan hemen aracınızı alarak rotanızı İzmir’e 47 km uzaklıktaki Seferihisar’a çevirebilirsiniz. İlçeye tam gaz yol alırken girişte sizi buram buram turunçgillerin kokusu karşılayacak. İçinizi bu misler gibi kokuyla doldurarak konaklama noktanıza geçip valizlerinizi bile boşaltmadan turunuza başlayabilirsiniz. 

İzmir Seferihisar Kiralık Araç Firmamızla Gezilebilecek YerlerHem kafa dinleyip hem de yeni keşiflere imza atacağınız bu şirin ilçeye geldiğinizde yanınızda fotoğraf makineniz mutlaka olmalı ki keza çekebileceğiniz kareler sizi şahane fotoğraflara imza atmaya sürükleyecek. Lafı uzatmadan gelelim İzmir Seferihisar gezilecek yerler listemize. Öncelikle tarihi dokuları keşfedelim sonrasında da kendimizi maviliğiyle büyüleyen serin sularına bırakalım. Bu nedenle ilk gezi noktamız Teos Antik Kenti olacak ve MÖ 1000 yılına dayanan geçmişiyle bu noktaya İzmir Seferihisar araba kiralama firmamızdan aldığınız aracınızla ulaşmanız gerekecek çünkü ilçe ile arasındaki mesafe 5 km’dir. Burayı keşfedip nasıl bir kültürel mirasımız olduğunu bir kez daha anımsadığınızda sıradaki rotanız Sığacık Kalesi olmalıdır. Bu alanda yer alan yöresel pazarları da gezmeyi ihmal etmeyin çünkü Ege’nin nam salmış otları, sebzeleri ve meyvelerini bir arada görebileceksiniz. 

Namı Seferihisar’ı geçen Sığacık’ta mutlaka Akkum Plajı’na uğrayın. Günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz, bunaltıcı sıcaklardan serin sulara atlayabileceğiniz bu plajda saatlerce vakit geçireceğinize hiç şüphemiz yok. Akşam yemeği ve dinlenme için ilçe merkezinde yer alan mekânları tercih edebilirsiniz. Yöresel lezzetleri denemekten çekinmeyeceğinize eminiz elbette ama küçük bir hatırlatma ile Ege otları ve mezelerini sakın göz ardı etmeyin deriz. Tatiliniz sonlandığında da yine aynı şekilde aracınızı ucuz araba kiralama İzmir firmamızla anlaştığınız noktaya bırakabilirsiniz.
Whatsapp Telefon