Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde


Araç kiralamak günümüzde önemi giderek artan temel bir ihtiyaç haline dönüştü. Özellikle son yıllarda büyükşehirlerde yaşanan yoğun trafik düşünülecek olursa, çoğu kişi iş ve seyahat için kiralık araç tercih ediyor. Sizlerde bu amaçla kendi şehrinizde ya da farklı bir şehirde araç kiralamak istiyorsanız belli başlı kurallara dikkat etmelisiniz. Yıllar içinde lüks bir ihtiyaçtan temel ihtiyaca evirilen İzmir kiralık oto faaliyetleri gelişerek büyümeye devam ediyor. 


Şehrin hem ticaret hem de turizm açısından önemli bir konumda olması da kuşkusuz bu durumu tetikliyor. Aynı zamanda bildiğiniz gibi İzmir’de hem yurtiçi hem de yurtdışı trafiğine büyük katkıları bulunan bir havalimanı bulunuyor. 1987’den beri aktif olarak hizmet veren Adnan Menderes Havaalanı araç kiralama hizmetlerinin de yoğun yaşandığı alanlardan biridir. İster havalimanı ister şehrin popüler noktaları isterseniz de olmak üzere araç kiralarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var. Bu noktalara dikkat ederseniz kısa sürede İzmir’in en iyi araç kiralama firması ile anlaşabileceğiniz gibi ekstra masraf yapmaktan da kurtulabilirsiniz. Şimdi sırasıyla bu maddelere geçecek olursak:


1.Araç Kiralarken Temel İhtiyaçlarınıza Odaklanın!


Her ne kadar İzmir araç kiralama firmalarının sayısı yüksek olsa da aralarından en doğru seçimi yapmak sizin dikkatinize kalmış bir durumdur. Bu konuda öncelik olarak kendi ihtiyacınızı göz önüne almalısınız. Örneğin iki kişilik bir seyahat ile 5 – 6 kişilik bir seyahat için tercih edilmesi gereken araçlar aynı değildir. Aynı zamanda kiralık aracı kullanacağınız alanın coğrafi özellikleri de tercihlerde etkili olmalıdır. Eğer ihtiyaçlarınızı net olarak ortaya koyarsanız seçmeniz gereken araç özellikleri ortaya çıkacaktır. Sizlerde böylece İzmir kiralık araç modelleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. 

2. Kiralama Noktası Sanıldığından Daha Önemli!


Araç kiralama büyük konfor sağlayan bir hizmet olsa da aracı nereden kiraladığınız da son derece önemlidir. İzmir kiralık araç firmaları size araç teslimi yaparken kaç km’lik yol kat edeceğinize dikkat edecektir. Bu nedenle kiralık araç firması arayışlarınızı uçağınızın gidebildiği son noktadan yapmak daha avantajlı olacaktır. Örneğin İzmir’e seyahat etmek isteyen bir kişinin İstanbul’a uçup buradan araç alarak yeniden İzmir’e gelmesi maliyetli olacaktır. Ancak direkt İzmir uçuşu yapar ve aracınızı buradan kiralarsanız ekstra yol gitmek zorunda kalmazsınız.

3.Fiyat Avantajlarını Gözden Geçirmeyi İhmal Etmeyin!


Metropol şehirlere araç kiralama firmalarının sayısı oldukça fazladır. Bu firmaları birbirinden ayırt etmek için size sunulan araç kiralama fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ancak burada kastedilen ucuz diye ne olduğu belli olmayan bir firma ile anlaşın, demek değildir. Kiralık araç fiyatları ne kadar önemli olsa da bu fiyata dair sunulan hizmetler, prosedürler ve sözleşmeler mutlaka istenmelidir. Eğer karşınızdaki firma bunları sunamıyorsa muhtemelen işinde iyi bir firma değildir. Sektöre yeni girmiş ya da işleri yolunda gitmeyen kötü firmalardan olabilir. Sonunda üzülmek ve yarı yolda kalmamak adına tercihlerinizi araştırarak yapmayı hedefleyin.


4.Erken Rezervasyon Kampanyalarını Göz Ardı Etmeyin!


Nasıl tatil sezonunda otellerde yer bulamıyorsanız İzmir kiralık araba faaliyetleri de tıpkı böyledir. Keza elinizi çabuk tutmaz ve son dakikaya bırakırsanız hüsrana uğrayabilir, istemediğiniz firmalarla anlaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz sorunları yaşamamak ve seyahatinizi daha uygun fiyatlara getirebilmek için erken rezervasyon sisteminden yararlanın. Örneğin bir ya sonra tatile çıkıyorsanız şimdiden firmalardan kiralık araç fiyatlarını alın ve hemen aracınızı ayırtın. Böylece sezonunda çok pahalıya mal olan araçlar yerine uygun ödemelerle aynı araca sahip olabilirsiniz. Hemen şimdi İzmir’in en iyi araç kiralama firması rezervasyonunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz. 

5.Size Sunulacak Belgeleri Dikkatli İnceleyin!

Pek çoğumuzun dikkate almadığı ancak sorunlarla karşılaşınca akıllara gelen sözleşmeler, araç kiralama sektöründe de önemlidir. Keza hem sizi hem de firmayı karşılıklı olarak koruyan bu metinler, detaylarında eksik ya da yanlışlıklar barındırabilir. Anlayamadığınız ya da kafa karışıklığına sebep olan maddeleri firma yetkilileri ile yeniden görüşün. Siz tedbirli olursanız karşınıza çıkacak İzmir araç kiralama firması da en iyisi olacaktır. 

6.Kiralamaya Karar Verdiğiniz Aracın Kontrollerini Bir Kez Daha Yapın!


İşe yeni başlayan ya da mesleğini kötü icra eden araç kiralama firmaları araçların gerekli bakım, sigorta, kasko, temizlik gibi detaylarını göz ardı edebilir. Seyahat boyunca aracı siz kullanacağınız için bu alanların her birini detaylı sorgulama hakkınız var. Eğer içinizde küçücükte olsa şüphe uyandıran bir durum oluşuyorsa bir an evvel o araç kiralama İzmir firmasından uzaklaşın. Vaat edilen detayları göz önüne koyamayan firmalarla çalışmak istemeyeceğinizi düşünerek, rotanızı Herycar Rent A Car’a çevirin diyoruz. 

7.Destek Ekibinin Samimiyetini İnceleyin!


Tüm araç kiralama firmaları “destek ekibimiz yanınızda” diyebilir. Lakin sıkıntı olduğunda ulaşacak bir muhatap bulmak zorlaşır. Böyle bir durum yaşamamak adına anlaşmayı hedeflediğiniz firmaların müşteri dönütlerine bir bakın. Eğer beğeni alan ve ekipten memnunluk belirtenler fazlaysa sorun yoktur. Lakin hep olumsuz dönütler varsa o İzmir araç kiralama şirketi ile görüşmeyi kesmelisiniz. 
İlginizi Çekebilir
 • İzmir Havaalanı Oto Kiralama Fiyatları
  İzmir havaalanı oto kiralama, izmir havaalanı araç kiralama fiyatları, izmir ucuz kiralık araç hizmetleri hakkında merak edilenler bir başlık altında toplandı!
 • İzmir Rent A Car Firmaları
  İzmir rent a car, İzmir rent a car firmaları ve İzmir havaalanı rent a car hizmetleri hakkında merak edilen her detay!
 • İzmir Kiralık Araç
  İzmir kiralık araç ve İzmir havaalanı kiralık araç faaliyetlerini devam ettiren firmamız sayesinde 7/24 hizmet alabiliyorsunuz. Beklentileri en iyi koşullarda sağlayan firmamız ucuz, güvenli ve kaliteli İzmir araç kiralama hizmetini sizlere anında sunabilir.
 • Didim Gezi Rehberi
  Didim'e nasıl gidilir, Didim'de nereler gezilir ve Didim'de nerede denize girilir hepsinin cevabı Didim gezi rehberi yazımızda...
 • Adnan Menderes Havalimanı Araba Kiralama
  Adnan Menderes Havalimanı araba kiralama hizmetinden nasıl faydalanabilirim? Andan Menderes havalimanı araç kiralama faaliyetleri nelerdir?
Whatsapp Telefon