Didim Gezi Rehberi

Didim Gezi Rehberi

Didim Gezi Rehberi


Aydın’ın popüler tatil rotalarından biri kuşkusuz Didim’dir. Baharın başlangıcıyla birlikte hareketlilik yaşanan ilçede yaz ayları kalabalık geçer. Tertemiz havası ve misler gibi deniziyle siz de bu yıl tatilinizi burada geçirmek isteyebilirsiniz. Eğer öyle bir düşünceniz varsa hemen Didim oto kiralama firmamızla iletişime geçmelisiniz. Keza yaz aylarında yaşanan yoğunluk nedeniyle seyahatinizi kolaylaştıracak kiralık araçları bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu tarz can sıkıcı sorunlar yaşamamak için hemen şimdi firmamızla iletişime geçmelisiniz. 

Didim’de Gezilecek Yerler


Bol bol güneşleneceğiniz ve denizin tadını çıkaracağınız Didim, aydın merkeze 104 km uzaklıkta konumlanmıştır. Didim araba kiralama firmamızdan alacağınız araçla buraya 1 saate kalmadan ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaştığınız anda öncelikle kalacağınız yeri ayarlamalısınız. Valizlerinizi bırakıp gezmeye başlayacağınızda yanınızda bir gezi rehber listesi olursa işiniz daha kolay olur. Bu sebeple hemen sizler için Didim’de gezilecek yerler listesi hazırladık.

Tarihi dokuları da bünyesinde barındıran ilçe merkezinde öncelikle Didyma Antik Kenti’ne gitmelisiniz. Antik çağlardan bugüne uzanan bu antik kent bünyesinde Milet Tiyatrosu’nu da barındırıyor. Tarihi geçmişimizden kalan eserleri görmek için hemen rotanızı Milet Müzesi’ne çevirebilirsiniz. Müze kartınızla ücret ödemeden girebileceğiniz yerde, antik kentten çıkarılan eserler muhafaza ediliyor. Buradan sonraki rotanız ilçenin doğal güzellikleri olabilir. Hemen Didim araç kiralama firmamızdan aldığınız aracınızda yönünüzü Tavşan Burnu Tabiat Parkı’na çevirin. Güllübahçe Yolu üzerinde olan bu park alanı sahil kenarına denk geliyor. Dilediğiniz gibi denize girip kamp kurabileceğiniz ve bir şeyler yiyebileceğiniz alandan ayrılmak istemeyeceğinize eminiz. 

Buraya gelip ülkemizde de önemli bir isim yapmış olan Altınkum Plajı’na gitmemek olmaz, öyle değil mi? İsminden de anlaşılacağı üzere bu unutulmaz plajın kumları altın rengindedir. Tertemiz denizi ve içinizi ısıtan manzarasıyla bu plajın giriş ücreti bulunmuyor. Ancak şemsiye ve şezlong için küçük miktarlar ödeyerek kullanabilirsiniz. Buradan sonraki rotanıza yine Didim oto kiralama şirketimizden aldığınız aracınızla ulaşacaksınız. Sıradaki rotanızı da ünlülerin de çok sevdiği Akbük’e çevirin. Oldukça hareketli ve eğlenceli dakikalar yaşayacağınız bu plaj Didim’e 17,9 km uzaklıktadır. Aracınızla en fazla 20 dakika sürecek yolculuk sonrası deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmaya başlayın. 


Didim’de Ne Yenir?


Didim araç kiralama firmamızdan aldığınız aracınızla kolayca ilçe turuna çıkabilirsiniz. Aynı zamanda civardaki önemli noktaları da tatil sürenize göre belirleyip gezebilirsiniz. Buraya kadar gelip mutlaka tatmalısınız dediğimiz lezzetlerde var elbette. Didim’de ne yenir diye merak edenler hemen listemize göz atabilir. Ege bölgesindeki gözde şehirlerden biri olan Aydın Didim’de oldukça faydalı lezzetler tadacağınızdan emin olabilirsiniz. Güne başlarken güzel bir kahvaltı düşünüyorsanız rotanız Şenol’un Yeri olmalıdır. Didim merkezden 17,8 km sonra ulaşabileceğiniz kahvaltı mekanına bayılacaksınız. Akşam yemeği için balık vazgeçilmeziniz olmalıdır. Bunun için de kuşkusuz Kumbalı Balık Ekmek’tir. Yine Didim merkezden yola çıkacağınız için buraya 21 km’de ulaşabilirsiniz. İlçenin önemli lezzet noktalarından biri olan bu mekânda yediğiniz balığın tadını unutamayacaksınız. Daha otontik bir yer arıyorsanız hemen rotanızı Olio Apollon Temple Restaurant’a çevirmelisiniz. Didim araba kiralama firmamızdan temin ettiğiniz araçla buraya 1,7 km sonra ulaşabiliyorsunuz. Buradaki manzarayı da lezzetleri de uzunca bir süre aklınızdan atamayacaksınız. 
İlginizi Çekebilir
Whatsapp Telefon