İzmir Havaalanı Araç Kiralama Anında Yapılan Hatalar

İzmir Havaalanı Araç Kiralama Anında Yapılan Hatalar


Günümüz koşullarında ister turistik ister iş seyahati olsun ilk yapmak istediğimiz hemen bir araç kiralamak oluyor. Keza kısıtlı zamanı iyi değerlendirmek, konfordan ödün vermemek ve dilediğiniz anda dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlayan bu fikir oldukça mantıklı. Hele ki eskiye oranla daha çok firma ve araç sayısında artış düşünülürse. Ancak tam da bu noktada çoğu kişinin yanılgıya düştüğü hatalar olabiliyor. Bu hataların da başında kuşkusuz İzmir havaalanı araç kiralama firmasını yanlış seçmek geliyor. 

Bazen acele karar vermekten bazen de daha ekonomik olduğu için yapılan bu yanlışlar maalesef geri dönülmez sorunların da kapısını aralıyor. Sizlerde böyle bir hataya düşmek istemiyor ve sorunsuz bir seyahat planlıyorsanız sizler için hazırladığımız, altın niteliğindeki önerilere bir göz atabilirsiniz. Unutmayın ki bu öneriler karşınıza çıkacak bütün İzmir havaalanı araba kiralama firmaları için geçerlidir!


İzmir Havaalanı Araç Kiralama Anında Yapılmaması Gerekenler


İzmir havaalanı araç kiralama konusunda oldukça gelişmiş bir alandır. Keza şehrin ve havalimanının sürekli yolcu ağırladığı düşünülürse verilen hizmetin kalitesi tartışılmaz. Lakin bu durumu kendi çıkarına kullanan kötü firmalar olduğunu da bilmelisiniz. Bu tarz firmalara denk gelmemek için yapmamanız gereken hataları bir listeleyelim.

Öncelikle ihtiyacınız olmayan araçlara yönelmeyin. İhtiyaç ve beklenti odaklı ilerlerseniz kararlarınızı daha net ve doğru verebilirsiniz. Size ihtiyacınız olan aracı sağlayacak firmaları araştırmadan anlaşma masasına oturmayın. Araştırın, inceleyin hatta ve hatta internet üzerinde bu firma hakkında iyi ve kötü neler söyleniyor bir bakın. Bildiğiniz gibi artık iletişim online bir şekilde yönetiliyor ve hangi konuda olursa olsun tüm tecrübelerimizi online olarak diğer insanlara aktarıyoruz. Sizlerde İzmir havaalanı rentacar firmaları için bu platformlarda neler konuşuluyor kısa bir göz atabilirsiniz.

İzmir havalimanı araba kiralama firmasının size sunduğu kiralama bedeline gerçekçi yaklaşın. Keza size sunulacak olan kiralama bedeli piyasanın ne altında ne de üzerinde olabilir. Örneğin diyelim ki bu şehirde kiralık araçlar için verilen günlük kiralama bedeli ortalama 400 – 600 arasında ise size bu skalada fiyat verilmelidir. Elbette bu fiyatı araç marka, model ve kiralama süresi etkileyecektir. Ancak aynı model ve markadaki bir araca çoğu kiralama firması 500 önerirken siz gidip 1500 isteyen firmaya yönelmemelisiniz.

Kiralayacağınız araç için sözleşme yapılması konusunda ısrarcı olacağınıza eminiz. Ancak bu sözleşmede ne yazıyor, hangi durumlarda neler olacak iyice okuyun. Sözleşmeyi okumadan, önemsiz bir prosedür olarak görürseniz ciddi durumlarla karşılaşınca zor durumda kalabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamamak adına anlaşmaya karar verdiğiniz İzmir havaalanı rentacar firmasına anlayamadığınız maddeleri mutlaka sorun. 

Kiralayacağınız aracın sigorta, kasko, bakım, temizlik gibi önemli detaylarının yerine getirildiğinden emin olmalısınız. Eğer size resmî belgeleri gösteremiyorlarsa o tarz firmalardan uzak durmanız gerektiğini hemen aklınıza getirin.

İlginizi Çekebilir
 • İzmir Havaalanı Oto Kiralama Fiyatları
  İzmir havaalanı oto kiralama, izmir havaalanı araç kiralama fiyatları, izmir ucuz kiralık araç hizmetleri hakkında merak edilenler bir başlık altında toplandı!
 • İzmir Rent A Car Firmaları
  İzmir rent a car, İzmir rent a car firmaları ve İzmir havaalanı rent a car hizmetleri hakkında merak edilen her detay!
 • İzmir Kiralık Araç
  İzmir kiralık araç ve İzmir havaalanı kiralık araç faaliyetlerini devam ettiren firmamız sayesinde 7/24 hizmet alabiliyorsunuz. Beklentileri en iyi koşullarda sağlayan firmamız ucuz, güvenli ve kaliteli İzmir araç kiralama hizmetini sizlere anında sunabilir.
 • Didim Gezi Rehberi
  Didim'e nasıl gidilir, Didim'de nereler gezilir ve Didim'de nerede denize girilir hepsinin cevabı Didim gezi rehberi yazımızda...
 • Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde
  Nasıl araç kiralanır?, Araç kiralarken nelere dikkat etmek gerekir? Kolay araç kiralama hakkında tüm detaylar yazımızda!
Whatsapp Telefon