İzmir Havaalanı Kiralık Araç Seçimi

İzmir Havaalanı Kiralık Araç Seçimi
İzmir havaalanı kiralık araç firmaları şehrin en popüler noktalarından biri olan Adnan Menderes Havalimanı’nda konumlanır. Elbette bu firmaların hepsi sadece bu konum değil şehrin diğer popüler noktalarında da hizmet verebiliyor. Sizlerde bu firmalar arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız bazı kriterleri göz önüne almalısınız. Bu kriterlerin çerçevesinde değerlendirme yaptığınız zaman size en uygun olan kiralık araç seçimini kolaylıkla yapabileceksiniz. 

Kiralık araç seçiminde kararsızlık yaşadığınız anda rent a car firmamızla bu konuyu yeniden görüşebilirsiniz. Sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza uyacak en ideal aracı kiralık araç firmaları daha net belirleyebilecektir. Böylelikle sizlerde araç seçiminde kararsızlık yaşamayacaksınız. Şimdi dilerseniz İzmir havaalanı kiralık araç seçiminde nelere dikkat edilmelidir bir kez daha göz atalım.


İzmir Havaalanı Kiralık Araç Seçim Kriterleri


Pek çok kişinin kararsızlık yaşadığı İzmir havaalanı kiralık araç seçiminde kendinize bir beklenti listesi yaparsanız daha kolay karar verebilirsiniz. Elbette bu liste sizin beklentilerinize birebir cevap vermek zorundadır ancak bazı koşullar var ki mutlaka yerine getirilmesi gerekir. Şimdi oluşturacağınız liste için önemli maddelemeleri birlikte hazırlayalım.

Öncelikle ilk yapmanız gereken şey en güvenilir ve iyi hizmet sunan İzmir havaalanı araba kiralama firmasını bulmak olacaktır. Bu firmayı bulduğunuzu varsayarsak firmanın bu hizmeti yasal olarak yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz. Bu konuda size yardımcı olacak ipuçları resmî belgelerinin olup olmamasıdır. Eğer yasal yollardan bu işi yaptıklarını kanıtlayamıyorlarsa o firmadan uzaklaşmanız gerekir.

Firmanın araç filosu hakkında daha detaylı bilgi istemelisiniz. Unutmayın ki bu işi yürüten herhangi bir firmanın filosunda bir elin parmaklarını geçemeyecek sayıda araç olmaz. Bir İzmir airport araba kiralama firması ne kadar çok araçla çalışıyorsa bu durum o kadar profesyonel olduğuna işarettir. 

Karşınıza getirilen kiralık araçların tüm belgelerinin tam olmasına dikkat etmelisiniz. Bu belgeler arasında aracın sigortası, kazalara karşı kasko güvencesi ve bakımlarının yapıldığına dair resmi kayıtlar olmalıdır. Eğer size sunulan araç ya da araçlarda bu kayıtlar yok ise kesinlikle anlaşma sağlamamalısınız. Keza bu önemli belgeleri eksik olan araçlarda yaşanan olası sorunlarda başınız çok ağrıyabilir. 

Araca karar verdiniz, ücrette anlaştınız ancak her şey sözlü kaynaklara dayanıyor, işte bu durumda sizin için mantıklı olmamalıdır. İzmir havaalanı araba kiralama firmaları müşterileri ile yazılı bir sözleşme imzalamadan kesinlikle araç teslim etmezler. Eğer karşılaştığınız firma bu durumdan kaçınmaya çalışıyor ya da üzerinde durmuyorsa bir sorun olduğunu hemen anlamalısınız. Keza hangi ülke ya da şehir olursa olsun kesinlikle kiralık araç sözleşmesi imzalamadan herhangi bir aracı teslim almayın. Bu noktada elbette sözleşme maddelerini derinlemesine incelemeniz gerektiğini hatırlatmamıza gerek yok. Özellikle de anlayamadığınız ya da açık olmayan maddeler varsa bunların açıklamasını firmadan almalısınız. 

İlginizi Çekebilir
Whatsapp Telefon