Kuşadası'nda Yapılabilecek Aktiviteler

Kuşadası'nda Yapılabilecek Aktiviteler

Türkiye’nin Ege Bölgesinde bulunan Kuşadası, Aydın iline bağlı olup Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biridir. Birçok yerli ve yabancı turistin yaz aylarında vazgeçilmez rotası haline gelen Kuşadası aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 3. limanına sahip olma özelliğini taşımaktadır. Limana yaz aylarında birçok ülkeden kruvaziyer gemileri ile yabancı turistler gelmekte olup Kuşadası’na çok yakın olan Efes Antik Kenti’ni ziyarette bulunurlar. Burası Hristiyan’lığın ilk yıllarında Meryem Ana’nın havarilerinden St. Jean’ın Efes’e gelip yerleşmesinden dolayı inanışlarına göre kutsal sayılmaktadır ve her yıl on binlerce yabancı turist için bu bölgeye turlar düzenlenmektedir. 

Bölgeyi bireysel olarak gezmek isteyen yerli ve yabancı turistler ise Kuşadası araba kiralama şirketleri ile kendilerine uygun rotalar belirleyebilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı dâhil olmak üzere pek çok bölgede bulunan araç kiralama ofisleriyle tatillerini bireysel ve konforlu biçimde planlayabilirler.


Kuşadası’nda Gezilecek Yerler


Kuşadası, kültürel mirası ve eğlence merkezleri bakımından Türkiye’nin önemli turistlik bölgelerinden biridir. Kuşadası merkezden yürüme yoluyla ulaşabileceğiniz Güvercinada Kalesi ve şehrin merkezinde bulunan Kale İçi bölgesi hem tarihi dokusuyla hem de eğlence merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla önemli tarihi bölgelerin başında yer almaktadır.

Kuşadası’na 2-3 km mesafede bulunan Kadınlar Plajı bölgenin en popüler sahili konumundadır. Deniz seviyesi sığ olduğundan çocuklu aileler ve yeni yüzmeye başlayanlar için idealdir. Kuştur Plajı, Sevgi Plajı, Papaz Hanım Plajı ve Yılancı Burnu Plajı da Kuşadası’nın deniz turizmine ev sahipliği yapan başlıca plajları arasında yer almaktadır. Merkeze yakınlığıyla bilinen aqua parkları ve su sporları aktivite alanları ile misafirlerine keyifli ve eğlenceli tatil rotaları sunmaktadır. Öte yandan Kuşadası’na birkaç km mesafede bulunan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Avrupa Konseyi tarafından ‘’Flora Biogenetik Rezerv Alanı’’ olarak kabul edilmiş olup en temiz ve en doğal deniz ve kıyılara sahiptir. İçerisinde bulunan botanik turları, yürüyüş parkurları, ATV, safari turları ve dalış merkezleri sayesinde tatilinizi ailecek keyifle geçirebileceğiniz önemli rotaların başında gelmektedir. Bu bahsettiğimiz gezi rotalarının hepsine Kuşadası oto kiralama firmamız sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz.


Kuşadası’na Nasıl Gidilir?


Kuşadası’na İstanbul, İzmir, Ankara ve çevre illerden kara yoluyla rahatça ulaşabileceğiniz gibi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanarak da hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile Kuşadası arası 65 km mesafede olup yaklaşık 1 saat 15 süren bir yolculukla havalimanından kalkan transfer araçlarıyla ya da Kuşadası araba kiralama ofisimizi ziyaret ederek kiralayacağınız aracınızla da gidebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir
 • İzmir Havaalanı Oto Kiralama Fiyatları
  İzmir havaalanı oto kiralama, izmir havaalanı araç kiralama fiyatları, izmir ucuz kiralık araç hizmetleri hakkında merak edilenler bir başlık altında toplandı!
 • İzmir Rent A Car Firmaları
  İzmir rent a car, İzmir rent a car firmaları ve İzmir havaalanı rent a car hizmetleri hakkında merak edilen her detay!
 • İzmir Kiralık Araç
  İzmir kiralık araç ve İzmir havaalanı kiralık araç faaliyetlerini devam ettiren firmamız sayesinde 7/24 hizmet alabiliyorsunuz. Beklentileri en iyi koşullarda sağlayan firmamız ucuz, güvenli ve kaliteli İzmir araç kiralama hizmetini sizlere anında sunabilir.
 • Didim Gezi Rehberi
  Didim'e nasıl gidilir, Didim'de nereler gezilir ve Didim'de nerede denize girilir hepsinin cevabı Didim gezi rehberi yazımızda...
 • Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Madde
  Nasıl araç kiralanır?, Araç kiralarken nelere dikkat etmek gerekir? Kolay araç kiralama hakkında tüm detaylar yazımızda!
Whatsapp Telefon