Zamanı Durduran Seferihisar Sokakları

Zamanı Durduran Seferihisar Sokakları

Zamanı Durduran Seferihisar Sokakları


İzmir aşıklarının henüz keşfetmediği güzel yerlerden biri de kuşkusuz Seferihisar ilçesidir. Ruhunuzu dinlendiren, adeta tüm sinir ve stresinizi yok eden bu yer için zamanın durduğu ilçe diyebiliriz. Sokaklarına adım attığınız anda kendinizi bir doğa tablosunun içinde hissediyorsunuz. Mis gibi denizi, yemyeşil ağaçları ve rengarenk çiçekleriyle içinizi ısıtacak Seferihisar’ı keşfetmeye ne dersiniz?

Hani kafamız attığında “her şeyi bırakıp sakin bir Ege kasabasına kaçacağım” diye hayallerini kurduğumuz bir düş var ya, işte orası kesinlikle Seferihisar. Bozulmamış samimiyeti, sıcacık insanları ve misler gibi doğasıyla henüz betonarme olmayan ilçeyi bir an önce görmelisiniz. İzmir havalimanından alabileceğiniz Seferihisar araba kiralama hizmeti sayesinde kolayca buraya ulaşabilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu unutulmaz ilçeyi yakından tanıyalım.


İzmir Seferihisar’a Nasıl Gidilir?


İzmir ziyaretçilerinin yüksek bir oranı havayolu ulaşımını tercih ediyor. Gaziemir ve Menderes ilçeleri arasında yer alan Adnan Menderes Havalimanı özellikle bahar ve yaz aylarında doluluk oranına ulaşabiliyor. Sizlerde Seferihisar keşfiniz için bu şehre gelecekseniz öncelikle uçak biletinizi ve konaklama yerini ayarlamalısınız. Uçakla kısa sürede iniş sağlayabileceğiniz Adnan Menderes Havalimanı Seferihisar’a 55 km uzaklıktadır. Eğer seyahat öncesinde Seferihisar araba kiralama firmamızdan kiralık araç temin ederseniz bu yolu çok kısa bir sürede gidebilirsiniz. Keza bu ilçeye giden toplu taşıma araçları da mevcut. Fakat uzaklıktan dolayı yolun fazlasıyla uzun sürdüğünü anlayabilirsiniz. Üstelik İzmir sıcağında o toplu taşıma yolculuğu da hiç çekilmeyecektir. 

İzmir Seferihisar’da Gezilecek Yerler


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan aldığınız kiralık araçla Seferihisar’a ulaştığınızda sizi ilk olarak küçük bir kasaba havası karşılayacak. İlk girişte “sıkılır mıyım acaba” düşüncesi oluşabilir lakin ilçenin sokaklarına daldığınız anda bu düşünce silinip gidecek. Keza altınızda Seferihisar araba kiralama firmamızdan alacağınız araç olduğu için her noktayı keşfetme şansınız bulunuyor. Her ne kadar bu ilçe için saklı bir cennet desek de son yıllarda popülerliği arttı. O nedenle tatil anlayışı bol huzur ve sessizlik olan turistleri burada görmeye hazır olun. 

Rengarenk çiçekleri, turunç kokulu sokaklarıyla sizi mest edecek ilçedeki ilk rotanızı tarihi dokuları keşfetmeye adayabilirsiniz. Keza tarihimiz açısından önemli yerlerden olan Teos Antik Kenti burada bulunuyor. Antik kent turunuzu bitirdikten sonra Dionysos Tapınağı ve Sığacık Kalesi’ni de görmelisiniz. Sığacık demişken, ilçenin en önemli noktalarından biri olan bu sakin mahalle eşsiz fotoğraflara imza atabileceğiniz bir yer. Daracık sokaklarını renkli çiçekler ve mis kokulu butik kafeler süslüyor. Sevdiğinizle el ele keşfedeceğiniz bu sokaklarda bol köpüklü bir kahve içmeyi de unutmayın.


İzmir Seferihisar’da Ne Yenir?


İzmir doğal güzellikleri, denizi, kadınları ve deniziyle meşhurken kendine has lezzetleriyle de anılır. Buraya kadar gelip şehrin önemli lezzetlerini tatmazsanız, İzmir turunuzu tamamlamış sayılmazsınız. Bu nedenle Seferihisar’da ne yenir diye düşünmeden hemen kendinizi yeşillikler ve yöresel tatlara bırakın. Bildiğiniz gibi Ege’nin incisi İzmir’de binlerce ot çeşidi var. Bunlardan yapılan mezeleri başka şehirlerde bulamayabilirsiniz. Turunçgiller kokusuyla mest olurken mandalina tatlısını yemeden, nohutlu mantının da tadına bakın. Sahilde damla sakızlı dondurmanızı yerken gün batımının keyfini çıkarın. İlerleyen günlerde Seferihisar araba kiralama firmamızdan aldığınız aracınızla rotanızı Akkum Plajı’na çevirin. Bu plaj berrak suyu be yemyeşil alanlarıyla ünlü. Hele bir de yüzmeyi seviyorsanız buradan ayrılmayı hiç istemeyeceğinizin garantisini verebiliriz. 
İlginizi Çekebilir
Whatsapp Telefon